SIGMAS

اولین کارخانه فولاد سبزآمریکا در شهر پری(Perry) در نتیجه یک سرمایه‌گذاری دولتی یک میلیارد دلاری

شهر پری در ایالت میسیسیپی آمریکا، به زودی میزبان یک کارخانه “فولاد سبز” خواهد شد که تولید انرژی پاک را ترویج می‌دهد و صدها شغل جدید ایجاد می‌کند.

دفترانرژی پاک وزارت انرژی آمریکا سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری را برای دو واحد تولید آهن با استفاده از سوخت هیدروژن در شهرستان پری، میسیسیپی، و میدلتاون، اوهایو، اعلام کرده که این دو اولین نمونه‌های این نوع در آمریکا خواهند بود.

هیدروژن سبز، که از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید می‌شود، می‌تواند آهن بدون آلاینده را در کوره‌های مدرن احیای مستقیم (DRI) تولید کند. بسیاری از فعالان محیط زیست به دلیل بهبودهای ادعا شده آن نسبت به فرآیندهای سنتی آهن‌سازی و فولادسازی برای همچنین برای سلامت جامعه و اقلیم خواستار اتخاذ این تکنولوژی در آمریکا بوده‌اند.

هیلاری لوئیس، مدیر فولاد شرکت Industrious Labs، می‌گوید: “کارخانه فولاد سبز پیشنهادی در ایالات متحده، با حمایت وزارت انرژی، یک گام حیاتی به سوی احیای تولید صنعتی آمریکا، تقویت جامعه‌های سالم‌تر و ایجاد شغل‌های با ثبات است.” این سرمایه‌گذاری، اولین پیروزی دولت بایدن در گذار جهانی به فولاد سبز است.

شرکت SSAB، راهبر فولاد سبز سوئدی، کارخانه احیای مستقیم آهن با هیدروژن سبز ازشرکت Hy Stor Energy را در شهرستان پری توسعه خواهد داد. این کارخانه اولین واحد تجاری با مقیاس بزرگ استفاده از تکنولوژی HYBRIT خواهد بود. آهن سبز تولید شده توسط DRI به کوره قوس الکتریکی موجود SSAB در ایووا ارسال می‌شود تا فولاد سبز تولید کند.

کارخانه اوهایو کوره‌های ذوب زغال‌سنگ موجود در کارخانه Middletown Works شرکت Cleveland-Cliffs را جایگزین خواهد کرد. این کارخانه در شمال سینسیناتی، اوهایو، قرار دارد.

این کارخانه‌های جدید احیا مستقیم با هیدروژن، با حفظ کارگران موجود نیروی کار اتحادیه را بهبود خواهند بخشید. توسعه‌ دهندگان پیش‌بینی می‌کنند که 7200 شغل ساخت و ساز و 710 شغل دائمی با احداث دو کارخانه ایجاد خواهند کردند.

گزارش اخیر نشان می‌دهد، سرمایه‌گذاری در تولید آهن‌ بدون آلاینده، منجر به حفظ شغل، بهبود سلامت جامعه و افزایش کیفیت زندگی می شود.

به گفته ی جوآن کیلگور، مدیر اجرایی Ohio River Valley Institute “اما ما تنها زمانی بهره‌های کامل را خواهیم برد که این تاسیسات با هیدروژن سبز 100٪ توسط منابع انرژی تجدیدپذیر جدید تأمین شوند.”

فولاد به طور سنتی از سنگ آهن در کوره‌ بلند ذوب آهن تولید می‌شود. این کوره‌های ذوب آهن سنگ آهن را به آهن، عنصر اساسی برای تولید فولاد، تبدیل می‌کنند که از طریق فرآیند با دمای بالا با سوخت زغال کک تغذیه می‌شود.

به دلیل وابستگی به زغال‌سنگ، صنعت فولاد جهانی مسئول 11 درصد از آلودگی اقلیم جهانی است.

ماریسلا گوتیرز، استراتژیست کمپین ارشد Industrious Labs، معتقد است که کارخانه‌ها در میسیسیپی و اوهایو برای تامین تقاضای رو به رشد فولاد کم کربن ضروری هستند. این تقاضا از رهبران صنعتی مانند Ford و GM می‌آید.

“در بازی تامین و تقاضا برای مواد پایدار، روشن است که فولاد پاک در راه است”، گوتیرز اضافه کرد: “حالا، ما نیاز داریم که خریداران کلیدی فولاد مانند سازندگان خودروها با امضای توافق‌نامه‌های پیشرفته به این سرمایه‌گذاری‌ها کمک کنند.”